Consiliul Județean Timiș a venit cu o explicație referitoare la stâlpul care se află în mijlocul drumului care leagă Timișoara de autostrada A1, prin Dumbrăvița și Giarmata.
„Proiectul este realizat în urma unui DALI din anul 2017 care prevede sensurile giratorii necesare. Proiectul cuprinde și lucrări de relocare rețele electrice, astfel că stâlpul menționat va fi eliminat din sensul giratoriu după ce va fi scos de sub tensiune de către Enel”, a informat CJ Timiș.
Vă amintim faptul că, în acest moment, instituția realizează lucrări de extindere la patru benzi a acestui drum important.








Be the first to write a comment.