Cornel Toma, primarul comunei Pesac, a murit luni dimineața, cel mai probabil în urma unui infarct.
„Cu profundă durere în suflet, ne luăm rămas-bun de la colegul nostru, Cornel Toma. PSD Timiș a pierdut astăzi nu doar un coleg de nădejde, ci un prieten, un om dedicat comunității sale: Cornel Toma, primarul comunei Pesac. Suntem alături de familia îndoliată și de întreaga comunitate din Pesac în aceste momente de cumplită încercare. Dumnezeu să îl odihnească în pace”, a transmis PSD Timiș.
Cornel Toma avea 57 de ani și se afla la cel de-al cincilea mandat de primar al comunei Pesac.








Be the first to write a comment.